Sırt Üstü Yatmak Boy Uzatır mı?
Sırt Üstü Yatmak Boy Uzatır mı?


Boyumuzun uzaması kadınlarda ve erkeklerde farklılık gösterdiği gibi yaşa bağlı olarak da değişir. Kadınlar 20 yaşına kadar erkeklerse 22 yaşına kadar uzarlar ancak bu sürecin de farklılaştığı durumlar olabilir. Aslında boy uzaması egzersizden beslenmeye, kalıtımdan yaşımıza kadar her türlü etmenden etkilenebilir. Peki sırt üstü yatmak boy uzatır mı?

Sırt Üstü Yatmak Boy Uzatıyor!
Gün içerisinde omurgamız büzülmektedir. Ancak sırt üstü yattığımızda omurgamız düzleştiği için boyumuz 5 mm daha uzar. Ancak ertesi gün tekrar eski haline geri döner. Yine de sırt üstü yatmak omurgamız için daha sağlıklıdır. Ayrıca sırt üstü yatmanın daha birçok faydası bulunmaktadır. Özellikle uyku apnesi ve sırt ağrısı olanlar için sırt üstü uzanmak tavsiye edilmektedir. Basınç ve baskıyı azalttığı için diğer kronik rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir.

Doğru Sertlikte Bir Yatak Almayı Unutmayın
Peki doğru bir şekilde sırt üstü yatabilmek için nasıl bir yatak tercih etmeli? Eğer kilonuz normal seviyede ise orta sertlikte bir yatak almanızı öneririz. Ayrıca ortopedik yataklar, vücudunuzu ve sırtınızı destekleyici özellikte olduğu için sırt üstü yatarken size uygun bir uyku pozisyonu sağlayacaktır. Bunun dışında yatağınızda paket yay sistemi olmasına dikkat edin. Paket yay sisteminde bağımsız hareket eden yaylar vücut basıncının yatağa eşit dağıtılmasına yardımcı olur. Omurga şeklinin doğru pozisyonda kalması ise size konforlu bir uyku sağlar.

Hangi Modelleri Tercih Etmeli?
Tüm bu söylediklerimiz sizde şu soruyu sormanıza neden olabilir: Peki hangi yatak modelini tercih etmeliyiz? Bambi'nin paket yay sistemine sahip, sırtınıza ve size iyi davranan yatak modellerimiz arasında Kapok Naturel, Clima Naturel, Royal Craft, Nirvana, Borjen, Cotton Master, Sleepure gibi yatak modelleri bulunuyor. Size ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı belirleyip sırt ve bel ağrılarınıza son verebilir ve daha huzurlu geceler geçirmeye başlayabilirsiniz.

Yatak modellerimiz yukarıda saydıklarımızdan ibaret değildir. Web sitemizi inceleyerek konforunuza uygun bir yatak seçebilirsiniz. Unutmayın ki kaliteli bir uyku insanın en temel ihtiyaçlarından biridir ve kaliteli bir uyku için doğru bir yatak tercihinde bulunmak çok önemlidir. Doğru yatak demek aşırı pahalı yatak demek değil, size uygun olan yatağı seçmek demektir.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.