Blog

Doğru yatak, iyi bir gece uykusu sağlamaya yardımcı olur. Uyku, omurgadaki kasların, bağların ve diğer yapıların tamamen gevşeyebildiği tek zamandır.

Eski zamanlarda her ne kadar yatak çeşitleri sınırlı sayıda olmuş olsa da, artık günümüz teknolojisi ile yatak modelleri ihtiyaca uygun bir şekilde üretilmektedir.

Güne enerjik bir şekilde başlamak, bizi gün boyu motive eden en önemli süreçlerden biridir. İyi bir gece geçirmemiş olabiliriz. Sabah uyandığımızda kendimizi enerjik hissetmemiş olabiliriz.

Uyku kalitemiz, en az yeme-içme düzenimiz kadar önemlidir. Bünyemizi güçlü ve sağlıklı tutmak için yediğimiz yemeklere, içtiğimiz her şeye nasıl dikkat

Belli bir yaştan sonra uyku düzenimiz ve uyku kalitemiz farklılaşabilir. Özellikle 55 yaşın üstündeki kişilerin yaşa bağlı olarak bazı fiziksel rahatsızlıkları olabilir.

Spor ve egzersiz yapmanın sağlığımız açısından önemi büyük. Özellikle rahat bir uyku süreci geçirebilmemiz için de spor yapmanın faydası vardır.

Yatak seçenekleri ve modelleri son yıllarda önemli ölçüde genişledi. Eskiden tek tip yataklar kullanılırken, şimdi her ihtiyaca uygun bir yatak modeli bulmak mümkün. Malum teknoloji gelişiyor ve bu hayatımızın her alanına etki ediyor.

Gün boyu okula, işe gidiyoruz. Ev hanımı olsak dahi ev içinde yoruluyoruz. Gün sonunda vücudumuzun dinlenmeye ve ertesi güne enerjik bir şekilde başlamaya ihtiyacı var.

Eğer sabahları kalktığınızda omuz ve sırt ağrısı çekiyorsanız, yalnız değilsiniz. Omuz ve sırt ağrısı, yaşamlarının bir noktasında 10 kişiden 8'ini etkileyen en yaygın

Obezite, aşırı miktarda vücut yağı içeren karmaşık bir hastalıktır. Obezite sadece kozmetik bir endişe değildir. Kalp hastalığı, diyabet, yüksek tansiyon gibi diğer hastalık ve sağlık sorunları riskini artıran tıbbi bir sorundur ve

Yatak odamız, evimizin en önemli yeri diyebiliriz. Yatağımız ise bizim en kıymetli hazinemiz. Zira yatağımızın boyu, alçaklığı ya da yüksekliği, genişliği, sertliği gibi etmenler hem ruhsal sağlığımız için hem de

Yatak modelleri birbirinden farklı olabilir. Her ihtiyaca uygun bir yatak modeli bulmak mümkün. Yatak modellerinin çok çeşitli olması, insanların fiziksel özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir. Bel fıtığı olan

Doğru yatağı bulabilmek ve doğru yatak tercih etmek her yaştan insanın önem vermesi gereken bir süreçtir. Zira hem fiziksel sağlığımız hem de ruhsal sağlığımız için kendimize ve ihtiyaçlarımıza uygun bir yatak

Kaliteli bir uyku süreci için vücudumuzu destekleyecek bir yatak kullanmak çok önemli. Kaliteli bir uyku sürecinin doğru yatak tercihi ile doğrudan alakası vardır. Eğer sırtınız ağırıyorsa aşırı yumuşak bir yatakta

Boyumuzun uzaması kadınlarda ve erkeklerde farklılık gösterdiği gibi yaşa bağlı olarak da değişir. Kadınlar 20 yaşına kadar erkeklerse 22 yaşına kadar uzarlar ancak bu sürecin de farklılaştığı durumlar olabilir.

Doğru yatak seçimi ile kişiler konforlu ve huzurlu bir gece geçirebilirler. Bir çok ağrının ve fiziksel rahatsızlığın sebebi, yatağınızın size uygun olup olmaması ile doğrudan alakalıdır. Yatağınız 10 yıldan daha mı

Hayatınız boyunca sadece batı tarzı yataklarda uyuduysanız, yerde uyuma ihtimali size garip gelebilir. Yerde uyumak Japonlar için binlerce yıldır kültürel bir gelenektir. Peki aslında Japonlar neden yer yatağında

Yatak seçimi çoğu zaman göz ardı edilen bir konu. Ancak yatağınızın şekli, boyutu, yeni olup olmaması, sertliği ve daha birçok özelliği sağlığınızda önemli rol oynuyor. Ayrıca uykusuzluk çekiyorsanız bu yatağınızdan

Uyku düzenimizin kaliteli olması için bir çok etmene önem vermemiz gerekiyor. Stres, yeme alışkanlıkları, hastalık ve uyku ortamı, kişinin uyku kalitesini etkileyen başlıca faktörler olsa da, genellikle göz ardı edilen

Yatak odamız, evimizin en özel ve konforlu yeri olmalı... Bütün gün iş yerinde çalıştınız, çocuklarınızı okula bıraktınız ya da günlük rutin işlerle uğraştınız. Gün sonunda dinlenebileceğiniz ve ertesi güne enerjik bir şekilde

Yatak, şüphesiz herhangi bir evde en önemli mobilya ürünlerinden biridir. Yatak seçmek aceleye getirilecek bir karar değildir. Bir yatak satın alırken, dikkate alınması gereken birçok faktör vardır.

Düzenli bir uyku için bazı kıstaslara dikkat etmemiz şart. Spor yapmak, günlük fiziksel aktivitede bulunmak, dengeli beslenmek, stresten uzak durmak bu kıstasların başında geliyor. Ancak en az bunlar kadar önemli birkaç etmen daha var.

Uyku düzeninin kaliteli olması insan sağlığı için çok önemlidir. Kaliteli ve sağlıklı bir uyku düzeni bizi hastalıklardan korur, ertesi gün zinde olmamızı sağlar ve uykumuzun düzenli olmasının psikolojik sağlığımız için olumlu etkileri vardır.

Her canlı gibi bebekler de uykuya ihtiyaç duyar ve sağlıklı bir uyku onların gelişimi için çok önemlidir. Bebekler 24 saat içinde bir yetişkinden daha fazla uyur. Peki her bebek rahat bir şekilde uykuya dalabiliyor mu? Bebeklerde uyku problemi olur mu? Bu problem ortadan nasıl kalkabilir?

Bebekler, gelişimleri gereği yetişkin bireylerden çok daha fazla uykuya ihtiyaç duyar. Anne sütü kadar uyku, bebekler için önemli bir kriterdir. Bebekler fiziksel ve zihinsel gelişimini uyku ile birlikte tamamlar.

Bel ağrısı birçok kişinin muzdarip olduğu fiziksel rahatsızlıklardan biridir. Bel ağrısı çok yaygın bir rahatsızlıktır. Sırttaki kas veya tendonların gerilmesinden (yaralanmasından) kaynaklanabilir. Diğer nedenler arasında artrit (eklem iltihabı)

Bir bebeğin sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi için sağlıklı bir uyku düzenine ihtiyacı vardır. Bebekler bizden daha çok uyurlar zira bebeklerin büyümeleri için bir yetişkinden daha fazla uyku süresine ihtiyaçları vardır.

Uyku sürecimizi düzenli hale sokmak ve geceleri rahat uyuyabilmek için bazı noktalara dikkat etmemiz gerekiyor. Bunların başında da yatak seçimi geliyor. Doğru yatak seçimi ile geceleri daha konforlu ve rahat bir uyku süreci geçirebilirsiniz.

Hemen hepimiz, hayatımızda bir kere de olsa sırt ağrısı çekmişizdir. Günlük yorgunluk, stres, kalıtsal rahatsızlıklar, dik oturmama, fiziksel bir işte çok çalışma, yanlış yatak tercihi... Bunlara daha bir sürü neden ekleyebiliriz.

Hem bebeklerde hem de yetişkinlerde uykunun önemi büyüktür. Kaliteli ve düzenli uyku, sağlığımıza etki eden en önemli unsurlar arasında yer alır. Düzenli beslenmek, spor yapmak, stresten uzak durmak nasıl ki hayatımızı ve sağlığımızı

Sağlıklı bir uyku düzeni bebeklerden yetişkin bireylere kadar her insan için önemli bir süreçtir. Bebekler uykuda gelişir, yetişkinler ise uyku ile dinlenir ve uyku sayesinde bir sonraki güne fiziksel olarak kendini hazırlar.

Uyku, her canlının temel ihtiyaçlarından biridir. Konu insan sağlığı olunca, uykunun önemi daha da artıyor. Bebekler uykuda gelişip büyürken, yetişkinler ise uyku ile birlikte fiziksel, ruhsal ve mental sağlığını koruyor ve ertesi güne daha enerjik başlıyor.

İhtiyaca uygun bir yorgan seçmek hem kaliteli bir uyku düzeni hem de fiziksel sağlık için çok önemlidir. Kışın, eviniz soğuk oluyorsa ve yazlık bir yorganla uyuyorsanız, gece boyunca soğuktan uyanmanıza neden olacaktır.

Özellikle yaşanan pandemi süreci ile birlikte hayatımızın çoğu internette geçer oldu. Artık mağazaları ziyaret etmek yerine, ihtiyacımız olan ürünü tek bir tık ile internetten satın alabiliyoruz.

Teknoloji geliştikçe tüm ihtiyaçlarımız rahat ve kişiye özel bir şekilde karşılanıyor. Üstelik bu ihtiyaçlarımız günden güne değişiyor.

Yatak temizliği ve hijyeni en az kişisel temizliğimiz ve hijyenimiz kadar önemlidir. Temiz bir yatakta daha rahat dinlenebilir ve hijyenik bir yatak yüzeyi sayesinde yatak üzerinde zamanla oluşan deri, toz ve bakterilerden korunabiliriz.

Uyku bozuklukları, düzenli olarak iyi uyumanızı engelleyen durumlardır. Yetişkin bireylerde uyku bozukluğu gözlemlenmektedir. Uykunuz rutin olarak bozuluyorsa bu bir uyku bozukluğu belirtisidir. Birden fazla uyku bozukluğu olabilir.

İnsan sağlığı için en önemli şeyler nedir? Bir düşünelim. Yeme-içme dengesi, zararlı alışkanlıklardan uzak durmak, temiz havaya sahip bir ortam, stresten uzak durmak... Örnekleri çoğaltabiliriz.

Uyku, beslenme ve fiziksel aktivite gibi, sağlık ve zindeliğin kritik bir belirleyicisidir. Uyku, bebek, çocuk ve ergen sağlığı ve gelişimi için temel bir gereksinimdir. Uyku kaybı ve tedavi edilmeyen uyku bozuklukları, aile sağlığını ve kişilerarası ilişkileri olumsuz etkileyen temel davranış kalıplarını etkiler. Yorgunluk ve uyku hali üretkenliği azaltabilir ve ne yazık ki kaza riskini artırabilir.

Uyku, tüm canlıların en temel ihtiyaçlarından biridir. Sağlıklı ve zinde bir bünye için kaliteli uyku çok önemlidir. Gece sürekli uyanmak, uyandıktan sonra bir daha uyuyamamak gibi problemler uyku problemi olarak bilinir.

Hepimizin en değerli vakti gecedir diyebiliriz. Gün boyunca yorulan bedenimizi ve zihnimizi gece uyuyarak dinlendirir ve bir diğer güne zinde bir şekilde kalkmayı dileriz. Ancak hepimiz bunu başarabiliyor muyuz?

Uyku, tüm canlılar için en temel ihtiyaçlardan biridir. Uyku, fiziksel ve ruhsal sağlığımız için en az yediğimiz yemek ve soluduğumuz hava kadar önemlidir.

Kaliteli bir uykunun insan sağlığı açısından önemi büyüktür. Uyku yoksunluğu sağlığınızı ve yaşam kalitenizi olumsuz etkiler. Kalitesiz bir uyku süreci karamsarlığa, hafıza sorunlarına, düşünme ve odaklanma sorunlarına neden olabilir.

Deliksiz bir uyku denince ne anlıyoruz? Deliksiz uyku, başımızı yastığa koyduğumuz andan itibaren, gece boyunca sabaha kadar uyanmadan ya da rahatsız olmadan geçirdiğimiz kaliteli uyku sürecidir. Aynı zamanda derin uyku da denmektedir.

Latex, kauçuktan üretilen hafif ve yüksek mukavemetli bir malzemedir. Delikli yapısı sayesinde hem hava sirkülasyonu sağlar, hem de vücuda 7 bölgeden farklı karşı basınç uygulayarak sizlere devamlı bir uyku konforu sunar.

Bir bebeğin sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için yeteri kadar uyuyabilmesi çok önemlidir. Bebeklerin rahat uyuyabilmeleri için belli başlı kurallar vardır. Ilık duş aldırmak, doğal özlü yağlarla masaj yapmak, ninni söylemek bebeklerin uykuya dalmasına yardımcı olur.

Kabul edelim, yeni bir yatak satın almak yeni bir telefon veya araba almak kadar heyecan verici değildir. Bir kez satın alır; yıllarca üzerinde uyur ve ardından yeni bir yatak almak, mevcut yatağınız en iyi dönemini geçene ve üstünde büyük, insan boyutunda lekeler bulunana kadar aklınızın ucundan bile geçmez. Yazıyı okurken gülümsediğinizi hissedebiliyoruz ancak bu süreç yatak kullanımı için son derece yanlıştır.

Uyku sürecinde yaşanan ve tekrar eden herhangi bir sorun, uyku problemi ya da uyku bozukluğu olarak adlandırılabilir. Bu sorunlar herhangi bir nedenden kaynaklı yaşanıyor olabilir. Gününüz stresli ve yorgun geçmiş olabilir. Yeme bozukluğu çekiyor olabilirsiniz. Belki de fiziksel aktiviteden uzak bir yaşamınız var. Ya da belki de yattığınız yatak, başınızı koyduğunuz yastık, uyku problemi yaşamanıza neden oluyor olabilir. Bunların hepsinden söz etmek mümkün.

Bütün gün çalıştınız ve yorgunsunuz. Eve gelip işlerinizi hallettikten sonra güzel bir uyku çekmek istiyorsunuz. Ancak bazı nedenlerden dolayı uyku problemi yaşıyorsunuz. Bunun neden kaynaklandığını hiç düşündünüz mü? Gün içinde yaşadığınız stres, yorgunluk, yeme-içme alışkanlığınız kadar yatağınızın da size uygun olup olmadığı çok önemli. Peki diyelim ki size uygun bir yatak buldunuz. Yatak temizliği nasıl olmalıdır? Yatak temizliği nasıl yapılmalıdır?

Temizlik, insan sağlığı için çok önemlidir. Sağlığımıza zarar verebilecek her türlü kirden ve mikroptan arınmak için temizlik yaparız. Beden temizliği, ev temizliği ve kıyafet temizliği yaparak ihtiyacımız olan sağlıklı ortama dahil oluruz. Bu süreç her yaş için önemlidir. Her şeyin temiz olması gerektiği gibi yattığımız yatağın, başımızı koyduğumuz yastığın da elbette temiz olması gerekir. Bütün gece boyunca vakit geçirdiğimiz bir şeyin kirli ve pis olduğunu düşünün. Bu hem fiziksel sağlığımıza zarar verecektir hem de bizi kaliteli bir uykudan mahrum edecektir.

Uyku, tüm canlıların ihtiyaç duyduğu doğal dinlenme sürecidir. Günlük işlevlerin gerçekleşebilmesi için uykuya ihtiyaç vardır. Herkesin ihtiyaç duyduğu uyku süresi farklı olsa da çok az ya da çok fazla uyumak sağlıklı bir süreç değildir. Ayrıca uyku bozuklukları, uyku problemleri de insanların zinde kalmasına, sağlıklı olmasına ve doğal süreçlerini gerçekleştirebilmelerine engel olmaktadır. Sağlıklı bir uyku aynı zamanda

Pek çoğumuz hayatının en az bir bölümünde uyku problemi çekmiştir. Peki uyku problemine neden olan etmenlerin neler olacağını hiç düşündünüz mü? Sağlıksız beslenme, stres, geç vakitlere kadar internete bakınmak, aşırı kilo bunların hepsi ya da birkaçı olabilir. Belki de uyuyacağınız odayı yeteri kadar havalandırmıyorsunuz. Ancak yine hemen hepimizin göz ardı ettiği bir konu var. Uyku problemi yatağınızdan kaynaklanıyor olabilir.

Hamilelik dönemi, normal dönemden çok daha farklı ve özel bir süreç olduğu için bu süreçte dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Elbette bizler doktor değiliz ve hamile kişilere neyin doğru, neyin yanlış olduğunu söylemeye yetkimiz yok. Ancak şunu biliyoruz ki, hamilelik sürecinde uyku düzeni ve kaliteli bir uyku süreci çok önemli. Bu süreç, sizin en çok istirahat ve uykuya ihtiyaç duyduğunuz dönemdir. Ayrıca

Uyku kalitemiz, beden sağlığımızdan ruh sağlığımıza kadar birçok şeyi etkiliyor. Rahat ve konforlu bir gece geçirip sağlıklı bir şekilde uyuyabilmemiz için dikkat etmemiz gereken birkaç önemli nokta var. Bunların başında ilk olarak beslenme ve fiziksel aktivite geliyor. Ancak her şey elbette beslenme ve spor ile ilintili değil. Kaliteli bir uyku süreci için yatak seçimine dikkat etmek oldukça önemli. Yatağınız ortopedik mi?

Kaliteli bir uyku, her bireyin ihtiyaç duyduğu bir süreçtir. Ertesi günün verimli ve zinde geçmesi için ideal uyku süresinin tamamlanması gerekir. Ancak elbette iyi bir uykuyu etkileyecek birkaç şey var. Yattığımız yatak ortopedik mi? Başımızı koyduğumuz yastık ortopedik mi? Oda uyku öncesinde yeteri kadar havalandırıldı mı? Yatmadan kaç saat önce yemek yedik? Tüm bu soruların cevapları bizim uyku düzenimizi

Herhangi bir yiyeceğe, toza, kire vs. karşı bağışıklık sistemi tarafından verilen aşırı tepkilere alerji denilmektedir. Örneğin tozlu ortam, kedi ve köpek tüyü, masa tozu alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Ayrıca her bireyin her maddeye gösterdiği alerjik tepkinin seviyesi farklıdır. Ailesinde kurdeşen veya egzama gibi alerjik hastalıkları olanlarda alerji gelişmesi ihtimali yükselmektedir. Bu kişiler kullandıkları havlu, yastık,

Bazen yanlışlıkla "modern" terimi ile karıştırılan “çağdaş” kavramı, günümüz stillerine ve trendlerine daha fazla eğilirken, modern ikonik olarak tasarlanmış temiz çizgiler ve sadelik üzerine kuruludur. Peki, çağdaş kelimesi bugün yatak odanız için ne anlama geliyor?Canlı renk düzeninden eğlenceli baskılı duvar kağıdına kadar her detay, çağdaş tasarımı yansıtır. Çağdaş, kelime

Yatak seçimi önemli bir karardır. Sonuçta, her gün zamanınızın üçte birini yatarak geçirirsiniz ve dinlendirici bir gece uykusu, yeni güne nasıl başlayacağınız ile ilgili tüm ipucunu verir. Kendiniz...

Sabah uyandığınızda kendinizi yorgun mu hissediyorsunuz veya başınız ağrıyor mu? Uyurken bilmediğiniz bir şeyler ters gidiyor olabilir: Obstrüktif uyku apnesi veya OSA tedavisi almak hayatınızı kurtarabilir ve her gün daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Obstrüktif Uyku Apnesi Nedir? Yunanca "apne" kelimesi "nefessiz" anlamına gelir. Normalde, hava her zaman ağızdan ve

Yastıklar, şilteler, yorganlar ve diğer yatak takımlarına kıyasla genellikle en son düşünülür, ancak doğru yastık seçimi uyku kalitenizi önemli ölçüde artırabilir. Bir yastığın nasıl seçileceğine dair...

Eviniz için doğru mobilyayı seçmek her zaman kolay değildir. Pek çok insan ya bir sonraki yatağını aramak için çok zaman harcıyor ya da en ucuz seçeneği seçiyor. Standart bir hafızalı köpük...

Yeni bir yatak satın almanın artık zamanı gelmedi mi? Belki mevcut yatağınız size zarar veriyor ya da her gün yorgun uyanıyorsunuz. Belki de sadece daha büyük bir yatağa geçiş yapmak...

Çocukken hatırlıyor musunuz; tek istediğiniz yatak modeli araba veya çizgi film karakteri şeklinde bir yatak değil miydi? Çocuğunuzun hayal gücü çok değerli ve muhtemelen o da sizin onların ...

Çift kişilik yataklar gerek genişliği ve uzunluğu gerekse konforu ile çiftlerin veya yalnız uyuyan bireylerin ilk tercihi oluyor. Boyutu, kalitesi, kullanılan malzeme, kimler için uygun olduğu vb. konular hakkında tüm bilgiler...

Bilindiği gibi hayatımızdaki en önemli varlığımız sağlığımızdır. Sağlık terimi, evrensel bir terimdir ve sadece insanlar için değil, hayvanlar ve bitkiler açısından da önemlidir. İnsan sağlığı ile doğrudan ilgisi bulunan uyku sağlığı

Farklı ve marjinal yatak modellerinden hoşlananlar için farklı şekillerde tasarlanan yatak modelleri ise son derece keyifli. Bazen bir yiyecek objesi, bazen günlük kullanım eşyası bazen de çok daha farklı şeylere benzetilerek

Yatakların nasıl olması gerektiğinden diğer blog yazılarımızda bahsetmiştik. Tüm bu özellikleri teknik detaylara döktüğümüzde ebatlar;

Yatak seçimlerinin en önemli belirleyicisi ihtiyaçlar doğrultusunda oluşmaktadır. Tüm bu ihtiyaçlar ve aynı zamanda piyasada en çok tutulan yatak modelleri kişilerin eğilimine göre değişiklik gösterebilir.

Uykusuzluk günümüzün önemli problemlerinden biridir. Günlük yaşamın ve iş hayatının stresi, tüketilen yiyecek ve içeceklerin doğal olmaması, çevresel ve fiziksel etmenlere bağlı olarak ilaç kullanımının artması

Normal bir birey için yatak ve yastık seçiminin ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştik. Bu durum gebe hanımlar için çok daha hassastır ve önemlidir.

Okul çağındaki çocuklarda en önemli iki unsur, beslenme ve uyku düzenidir. İşte bu sebeple ilköğretim ya da ortaöğretim çağındaki çocukların düzenli uyku uyuması, psikolojik ve zekâ gelişimi açısından

Uyku apnesi ile ilgili nöroloji, KBB. (Kulak, burun, boğaz) ve göğüs hastalıkları birimleri hizmet vermektedir. Dolayısıyla uyku apnesi rahatsızlığıyla ilgili, bu dallarda uzmanlaşmış

Bir yatak seçiminde en önemli kural, yatağın ortopedik olmasıdır. Ortopedik yataklar rahat bir uyku sağlamakla kalmayıp aynı zamanda kronik bel ve sırt ağrılarının oluşumunu da engeller. Uzmanların tavsiyesi üzerine, yatağını değiştirerek bu ağrılardan tamamen kurtulan insanları mutlaka duymuşsunuzdur. Günümüzün yaklaşık 1/3‘ünü uykuda geçiririz. Bu zaman dilimi, sekiz saatlik bir süreye tekabül etmektedir.

Markalar tarafından; yatak ve mobilyalarda yapılan güncel kampanyalar, fiyat indirimleri ya da sabit fiyat avantajları ile müşteri dostu fiyat politikaları sayesinde en hesaplı ürünlere ulaşabilirsiniz.

Birbirinden şık ve gösterişli modelleri ile herkes tarafından beğenilen yatak odası modelleri dinamik, klasik ve zengin renk seçeneklerine sahip yüzlerce modeli ile sizler tarafından keşfedilmeyi beklemektedir. Konseptinin konusuna göre farklı motiflerle süslenen çocuk yatak odası modelleri

Tek kişilik yataklar; başta gençler, çocuklar, yaşlılar, yalnız yaşayanlar ve sağlık sorunu olan kişiler olmak üzere, pek çok insanın ihtiyacına cevap verir. Günümüzde birçok tek kişilik yatak modeli; online alışveriş sitelerinde, yatak satışı yapan mağazalarda veya isteğe bağlı mobilya paketlerinin içinde bulunabilmektedir.

Evlerimiz en özel anlarımızı geçirdiğimiz ve dinlendiğimiz mekanlardır. Bir evin bütününe baktığınızda oturma odası, mutfak, yatak odası, salon, banyo ve lavabo gibi bölmelerden oluştuğunu görürüz. Günlük hayatımızda ihtiyacımız olan her şeyi bulabileceğimiz evlerimizi daha konforlu ve daha güzel hale getiren ayrıntılar ise hem ergonomi hem de estetik beklentilerimizi karşılamamız bakımından önemlidir. Evlerimizin en

Günün büyük bölümünü geçirdiğiniz yatakların kendi fiziksel özelliğinize göre tercih edilmesi huzurlu ve rahat bir uykunun vazgeçilmezlerinden biridir. Tercih edeceğiniz yatağın özellikleri ve türü, uyku verimliliğini doğrudan etkileyen faktörlerin başında gelmektedir. Bu noktada

Bel fıtığı için yatak seçimi sanıldığından çok daha önemlidir. Yanlış yatak seçimi bel ağrısına sebep olabilir hatta bel fıtığı hastalarının ağrılarını kötüleştirebilir. Bu yüzden bel fıtığı hastaları için doğru yatak seçimi hayati önem içermektedir.

Uykunun kalitesini etkileyen birçok fizyolojik, psikolojik ve çevresel faktör vardır. Gün içerisinde yaşadığımız stres ve duygu durumu değişikliklikleri, iş hayatı, trafik, yatağın odadaki konumu, yatak seçimi, yatak odasındaki bir ışık, ses, sigara, alkol ve obezite gibi

Doğal dinlenme biçimimiz olan uyku, bedensel fonksiyonlarımızın en önemlilerinden biri. Bedenen ve zihnen yoğun/yorgun geçen günlerin sonunda uyku metobolizma için çok önemli. Ancak uykumuzun kalitesini etkileyen

Türkiye’de çok yaygın olarak görülen uyku apnesi, uykuda solunum durması veya kişilerde en çok görülen hormalama olarak tanımlanabilir. İnsanın günlük hayatının üçte birini oluşturan uyku, günün geri kalanın nasıl geçeceğine kadar etkileyen, sağlıklı bir yaşam için çok önem

Kaliteli bir uykunun günlük yaşamı pek çok yönden etkilediği, bu pozitif etkinin gün içinde verimlilikten mutluluğa kadar her noktada önemli bir faktör olduğu aşikardır. Güne güzel başlamak ve bütün güne pozitif olarak devam etmek için gereken kaliteli uykunun anahtarı da tabi ki kişiye en

İnsan yaşamının yaklaşık üçte birlik kısmının uykuda geçmesi nedeniyle doğru yatak seçimi hayat kalitesini de doğrudan etkilemektedir. Yatak seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken püf noktalardan biri olan Visco yatak ve Lateks yatak arasındaki farklar üretim aşamaları ve yapısal

Metabolizmanın çalışması aldığımız gıdalara bağlı olduğu gibi, iyi uykunun da hem aldığımız gıdalar ile hem de yatak seçimimiz ile bağlantısı var. Gıdalarının uyuma sürecini kolaylaştırdığı ya da zorlaştırdığına dair görüşler mevcut.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.