Visco Yatak Özellikleri Nedir?
Visco Yatak Özellikleri Nedir?

İnsan sağlığı için en önemli şeyler nedir? Bir düşünelim. Yeme-içme dengesi, zararlı alışkanlıklardan uzak durmak, temiz havaya sahip bir ortam, stresten uzak durmak... Örnekleri çoğaltabiliriz. Ancak tüm canlılar için yeme-içme kadar önemli olan bir süreç vardır ki o da uyku sürecidir. Kaliteli bir uyku bizi zinde ve enerjik yapacağı gibi, her türlü hastalıktan da korur. Zira uykusunu tam alamayan, gece boyunca sürekli uyanan bir kişinin bağışıklık sistemi zayıflayacağı için, hastalıklara yakalanma riski de daha fazla olacaktır.

Visco elastik sünger omurgaya binen basıncı dengelemek için geliştirilmiştir. Bu teknoloji astronotlar için NASA tarafından keşfedilmiştir. Vücut ısısı ve ağırlığı ile şekillenen visco, omurgayı kusursuz destekleyerek sağlıklı kan dolaşımına katkı sağlar.

İyi Uyku Hayati Önem Taşır!
İyi uykunun yerleşik avantajları arasında daha az stres, daha iyi bağışıklık fonksiyonu, daha düşük kan basıncı ve daha iyi bir ruh hali bulunur. Ancak uyku, beynimizin normal işleyişi için belki de en önemlisidir ve fiziksel sağlık kadar zihinsel sağlıkla da oldukça ilişkilidir. Sürekli kalitesiz bir uyku süreci geçiren bir kişinin, diğer insanlara göre depresyon belirtileri yaşama olasılığının on kat, anksiyete belirtileri yaşama olasılığının ise on yedi kat daha fazla olduğu bildirilmektedir.

İyi Uyku İçin Ne Gerekli?
İyi bir gece uykusu için rahatlatıcı bir ortam şarttır. Araştırmalar, yatak odalarındaki ışık ve gürültü seviyelerinin, sıcaklık ve konfor için optimize edildiğinde insanların daha iyi uyuduklarını göstermiştir. Hepsi bununla mı sınırlı? Elbette hayır. İyi bir uyku için rahatlatıcı bir ortam kadar kaliteli bir yatak da çok çok önemlidir. Vücudunuzun yükünü dengeleyecek, bel ve sırt ağrılarınıza iyi gelecek, organik yapılı bir yatak, tüm gece deliksiz bir uyku için ihtiyacınız olan ortamı size sağlayacaktır. Eski püskü, temiz olmayan, çok yumuşak ya da çok sert bir yatak sizi gece boyunca rahatsız edeceği için bir sonraki gün için ihtiyacınız olan enerjiyi almanızı da önleyecektir.

Visco Yatak Modelleri İle Sağlıklı Bir Uyku Süreci
Kaliteli bir uyku süreci için Visco yatak modellerine göz atabilirsiniz. Visco yatak, vücudunuza göre şekil alan bir yatak türüdür. Akıllı süngerler yardımı ile uyku sırasında vücudunuzun gerçekleştirdiği tüm hareket boşlukları Visco yatak sayesinde doldurulur. Vücudunuzun ısısına ve ağırlığına göre uyum sağladığı için tüm gece boyunca huzurlu bir şekilde uyumanızı sağlar.

Visco yatak modellerimiz ile kaliteli bir uyku süreci geçirerek çok daha sağlıklı ve zinde olabilirsiniz.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.