Yatak Sırt Ağrısı Yapar mı?
Yatak Sırt Ağrısı Yapar mı?


Doğru yatağı bulabilmek ve doğru yatak tercih etmek her yaştan insanın önem vermesi gereken bir süreçtir. Zira hem fiziksel sağlığımız hem de ruhsal sağlığımız için kendimize ve ihtiyaçlarımıza uygun bir yatak seçmek çok önemlidir. Ruhsal sağlık ile ne alakası var, diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak fiziksel birçok hastalık ruhsal hastalığa da yol açar ve size gün boyu rahatsızlık hissi verir. Peki yatak sırt ağrısı yapar mı? Yanlış yatak tercihi başka hangi problemlere yol açar? Yatak kullanımının fiziksel ve ruhsal sağlıkla alakası nedir?

Yanlış Yatak Tercihinin Yol Açtığı Hastalıklar
Çok yumuşak ya da çok sert bir yatakta yatmak vücudumuz için oldukça rahatsız verici olacaktır. Vücudumuza ve belimize gece boyunca destek verecek bir yatak, bizi oluşabilecek sırt ağrılarından, bel ağrılarından ve boyun ağrılarından kurtaracaktır. Ağrısız bir gece geçirmek ise bizi ertesi güne dinç bir şekilde hazırlayacaktır. Sürekli sırtınızın ağrıdığı ve dolayısıyla uyuyamadığınız geceler geçirdiğinizi düşünün. Ertesi gün fiziksel olarak kendinizi bitkin hissedecek ve bu da psikolojik olarak sizi oldukça rahatsız hissettirecektir.

Sırt Ağrısı Nedir?
Sırt ağrısı, dünyadaki en yaygın tıbbi sorunlardan biridir. Donuk, sürekli bir ağrıdan ani, keskin bir ağrıya kadar değişebilir. Bazen bir kazadan, düşmeden veya ağır bir şey kaldırmaktan dolayı aniden ortaya çıkabilir veya omurgada yaşa bağlı dejeneratif değişiklikler nedeniyle yavaş yavaş gelişebilir. Ancak insanların çoğunlukla gözden kaçırdığı bir başka neden daha vardır: Yanlış yatak tercihi. Yatak seçerken dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar vardır. Mesela yatağınız vücut yapınıza göre omurganızda oluşan ağırlığı düzenleyebilme özelliğinde olmalıdır. Böylelikle vücut ağırlığınız dengeli bir şekilde yatağa basınç uygulayacağı için sırt ağrılarının önüne geçmiş olacaksınız.

Doğru Yatağı Nasıl Seçmeliyim?
Öncelikle hangi rahatsızlıklarınız var bunu belirlemeniz gerekiyor. Sırtınız mı ağırıyor? Alerjiniz mi var? Boynunuzda sürekli bir sorun mu yaşıyorsunuz? Tün bunlar için üretilmiş yataklar mevcut. Alerjiden ağrıya kadar birçok rahatsızlığınıza iyi gelecek hatta bu rahatsızlıkları önceleyecek olan Bambi yatak modellerimizden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Web sitemizde yer alan yatak modellerimize göz atarak daha sağlıklı bir uyku süreci geçirebilirsiniz.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.