Yaylı Yatak mı Sünger Yatak mı?
Yaylı Yatak mı Sünger Yatak mı?


Yatak modelleri birbirinden farklı olabilir. Her ihtiyaca uygun bir yatak modeli bulmak mümkün. Yatak modellerinin çok çeşitli olması, insanların fiziksel özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir. Bel fıtığı olan birisi ile alerjik bünyeye sahip bir kişinin seçeceği yatak farklı olmalıdır. Peki yaylı yatak ve sünger yatakların özellikleri nedir?

Yaylı Yatakların Özellikleri
Yaylı yataklar da kendi içlerinde farklı modellere ayrılabiliyor. Paket yay sistemi, yaylı yatak modelleri arasında son teknoloji ile üretilen yatak sistemleri arasında yer alır. Paket yay sisteminde yaylar birbirinden bağımsız torbalar içerisinde pakete yerleştirilir. Bu sayede ses yalıtımı sağlanır. Ayrıca bağımsız hareket eden yaylar vücut basıncının yatağa eşit dağıtılmasına yardımcı olur. Omurga şeklinin doğru pozisyonda kalması konforlu bir uyku sağlar. Özellikle eşler, böyle bir yatak modelinde uyurken uyku esnasında birbirlerinin hareketlerinden daha az etkilenirler. Yaylı yatakların genel özellikleri nedir? 19. yüzyılın sonlarında ortaya çıkan yaylı yataklar, hala günümüzde en çok tercih edilen yatak modelleridir. Rahat ve konforlu olan, aynı zamanda uzun süreli kullanım olanağı sağlayan bu yataklar vücut sağlığı açısından önemlidir.

Sünger Yatakların Özellikleri
Sünger yataklar, insanların günlük hayatta en çok kullandığı yatak türleri arasında yer alıyor. Sünger yataklar yaylı yataklara göre nispeten daha ekonomiktir. Sünger yataklarda ana dolgu malzemesi farklı yoğunluklardaki sünger plakalardır. Sünger yatakların, ortopedik olanları da mevcuttur. Bel ve sırt ağrılarına iyi gelen özel üretim sünger yataklar da vardır.

İster yaylı olsun ister sünger olsun yatak satın alırken ihtiyacımıza uygun bir yatak tercih etmek çok önemli. Sadece ekonomik diye ya da sadece gösterişli ve lüks diye bir yatağı satın almak son derece yanlıştır. Yatak, uykunuza yapılan iyi bir yatırımdır ve uyku, en az beslenme kadar önemli bir faaliyettir.

Bir yatak seçerken fiziksel ihtiyaçlarınıza uygun bir yatak satın almak, sağlığınız açısından önemlidir. Bambi'nin size uygun üretilen yatak modellerinden dilediğinizi satın alabilirsiniz. Web sitemizde yer alan modellerden ihtiyacınıza uygun olanı seçebilir ve uykunuzu daha kaliteli bir hale getirebilirsiniz. Kaliteli bir yatak satın almak lüks değil bir ihtiyaçtır!

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.