Yaylı Yatak Sağlıklı mıdır?
Yaylı Yatak Sağlıklı mıdır?


Eski zamanlarda her ne kadar yatak çeşitleri sınırlı sayıda olmuş olsa da, artık günümüz teknolojisi ile yatak modelleri ihtiyaca uygun bir şekilde üretilmektedir. Yaylı yatak modelleri ise belki de en eski yatak teknolojilerinden ve modellerinden biridir. Yaylı yatak, yatağın ana maddesinin yaylardan meydana geldiği yatak modelidir ve birden fazla türü vardır.

Yaylı Yatakların Özellikleri
Yaylı yataklar vücuda destek sağlayan bir teknoloji ile üretilmiştir. İnsanlarda "çok sert yatak, iyi yataktır" algısı vardır ancak bu algı son derece yanlıştır. Çok sert yataklar vücuda baskı yaptığı için ağrılara neden olur ve kişiler bu yüzden uykusuzluk çekebilir. Yaylı yatakların iki türü vardır: Paket yay sistemi ve bonel yaylı yatak.

Geçmişten Günümüze Yaylı Yataklar
Yaylı yatakların tarihi 19. yüzyılın sonlarına kadar uzanmaktadır. Yaylı yataklar hala günümüzde en çok tercih edilen yatak modelleridir. Bu modele sahip yataklar rahat ve konfor konusunda kişilere uygun bir ortam hazırlar. Rahat ve konforlu olan, aynı zamanda uzun süreli kullanım olanağı sağlayan bu yataklar vücut sağlığı açısından da oldukça önemlidir.

Yaylı Yatak Çeşitleri
Birden fazla yaylı yatak modeli bulunmaktadır ve her birinin işlevi farklılık gösterir. Çift paket yay sistemine sahip Bambi Nirvana Yatak, deliksiz bir gece geçirmeniz için ihtiyacınız olan her şeye göre tasarlanmıştır. Ped kısmında kullanılan mini paket yay vücut ile yatak arasında hava dolaşımını sağlayarak ısı dengesini korumakta ve terlemeyi en aza indirgemektedir. Bu yatak modelimizin sırt destek minderi, her dokunuşunuzda yumuşacık bir etki yaratan özel sünger dokusu ile dinlenme anlarınıza maksimum rahatlık sağlar.

Bonel Yaylı Yataklar
Bonel yaylı yatak sistemine sahip yatak modelleri de yine ihtiyaca uygun olarak tasarlanmıştır. Bambi Katlanır Somya Yatak modelimiz; işyerinizde, evinizde yada yazlığınızda ek yatak ihtiyacınıza çözüm sunan bir modeldir. Özel mekanizması sayesinde kolaylıkla katlanabilir, tekerlekleri sayesinde taşıması çok kolaydır. Comfort Balance Yatak modelimiz ise her mevsime uygun, yumuşak tuşeye sahip kumaş yapısı ile huzurlu bir uyku konforu sağlar.

Yaylı yatak modellerimizden dilediğinizi satın alabilirsiniz. Yatak modellerimize web sitemiz üzerinden ulaşabilir ve tüm özelliklerine göz atabilirsiniz.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.