Yüksek Yatak mı Alçak Yatak mı?
Yüksek Yatak mı Alçak Yatak mı?


Yatak odamız, evimizin en önemli yeri diyebiliriz. Yatağımız ise bizim en kıymetli hazinemiz. Zira yatağımızın boyu, alçaklığı ya da yüksekliği, genişliği, sertliği gibi etmenler hem ruhsal sağlığımız için hem de fiziksel sağlığımız için büyük önem taşıyor. Uyku, canlılar için en az beslenme kadar temel bir ihtiyaç olduğundan, uykumuzu geçirdiğimiz yatağımızın da bu anlamda önemi artıyor. Peki yatak tercih ederken yüksek yatak mı yoksa alçak yatak mı tercih etmeliyiz?

Alçak Yatakların Özellikleri
Alçak yataklar yüksek yataklara göre daha modern bir hava katar ve şık görünür. Alçak yatak bazaları daha az risklidir. Zira uyku esnasında yataktan düşme olasılığına karşı, sakatlanma riskini azaltır. Alçak yataklar aynı zamanda odanızda ekstra alan kazanmanızı da sağlar. Böylelikle odanız daha geniş ve ferah görünür. Yere yakın bir yatakta uyumak güven hissi verir. Özellikle anksiyete hastası olan kişiler için yer yatağı önerilir.

Yüksek Yatakların Özellikleri
Yüksek yataklar lüks bir görünüm elde etmek isteyenlerin vazgeçilmezidir. Yüksek yatak bazaları kaliteli uykuyu çağrıştırır. Yüksek bir yatakta yatarken yataktan kalkmak kolaydır. Yüksek yatakların genellikle altlarında bazaları olduğu için eşya saklama konusunda kolaylık sağlar. Yatak bazalarına dilediğiniz eşyayı koyabilirsiniz.

Bambi Baza Çeşitleri
Yatağınızın formunu bozmadan uzun yıllar kullanmanızı sağlayan, şık, sağlam, kolay açılan, geniş iç hacimli Comfizone Baza, yatak odanıza klasik bir görünüm sağlar. Sandıklı baza özelliğinde olan bu model, çift kişilik yataklar için uygundur.
Sandıklı bir başka baza modelimiz olan Magnasand Therapy Baza, özellikle sadelikten ve şıklıktan vazgeçmeyenler için üretilmiştir. Magnasand Therapy Baza, tek kişilik ve çift kişilik yataklar için uygundur.
Yatağınızın bazaya oturmasını ve formunu bozmadan uzun yıllar kullanmanızı sağlayan, sade tasarımıyla göz dolduran Havuzlu Baza, özellikle yatağın daha da yüksek olmasını seven kişiler için uygun bir modeldir.

İster alçak olsun ister yüksek olsun, ihtiyacınıza uygun bir yatağı belirlemek çok önemli. Bunun için yatak ve baza modellerimizi inceleyebilir ve web sitemizden sipariş verebilirsiniz. Bambi her ihtiyaca ve her yaşa uygun yatak ve baza seçeneği sunuyor...

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.