Yumuşak Yatak Sağlıklı mıdır?
Yumuşak Yatak Sağlıklı mıdır?


Doğru yatak, iyi bir gece uykusu sağlamaya yardımcı olur. Uyku, omurgadaki kasların, bağların ve diğer yapıların tamamen gevşeyebildiği tek zamandır. Özellikle sırt ve boyun ağrısı çeken kişilerin iyileşme süreci için optimal ve sağlıklı uyku çok önemlidir. Doğru ve kaliteli bir yatak sizi gece boyunca rahat ettirir ve boyun, omurga ve bel bölgenizi destekler. Bunun için tercih etmeniz gereken yatak modeli ne çok sert olmalı ne de çok yumuşak olmalıdır.

Uzmanlar Uyarıyor: Orta Sert Yatakları Tercih Edin!
Araştırmalar, orta sertlikte bir yatak kullanmanın hem kronik bel ağrısında önemli bir azalmaya hem de uyku kalitesinde iyileşmeye yardımcı olduğunu söylüyor. Ayrıca yatağınızın 10 yıldan fazla uzun kullanılmaması, uyku kaliteniz için bir diğer önemli etkendir. 10-15 yıllık yataklarda genellikle kullanıma bağlı olarak çökme olduğu için, yatağın yumuşaklığı ve çöktüğü bölgeler sizi rahatsız edecektir.

Dilerseniz Bambi'nin yatak modellerine bir göz atalım ve hangi teknolojiye sahip olduklarını birlikte inceleyelim.

Viscolux Yatak
Viscolux yatak, size kusursuz bir omurga desteği ve ısı dengesi sunmaktadır. Her mevsime uygun, yumuşak tuşeye sahip kumaş yapısı ile huzurlu bir gece geçirebilirsiniz. Üstelik yatağınızı yaz-kış değiştirmenize gerek yok! Bu yatak modellerimizde aynı zamanda hafıza teknolojili sünger kullanılmaktadır. Bu süngerler, omurgaya binen basıncı dengelemek için geliştirilmiştir. Bu modern teknoloji, astronotların uzayda rahat edebilmeleri için NASA tarafından keşfedilmiştir. Vücut ısısı ve ağırlığı ile şekillenen visco, omurgayı kusursuz bir şekilde destekleyerek sağlıklı kan dolaşımına katkı sağlar

Bu yatak modellerimizde aynı zamanda kuş tüyü kullanılmaktadır. Kuş tüyü, esnek yapısından dolayı, size yumuşak bir dokunuş hissi vermektedir. Bu sayede yumuşak yatak seven ancak, yıllara bağlı olarak yumuşayan ya da gevşeyen yatak modellerini kullanmaması gereken kişiler için idealdir.

Kaliteli ve dengeli bir uyku her şeyden önce hayati bir önem taşır. Uyku, tüm canlılar için ortak bir ihtiyaçtır ve herkes için önemli bir süreçtir. Bambi'nin tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun yatak modellerinden dilediğinizi seçerek kaliteli bir hayata ve uyku düzenine merhaba diyebilirsiniz. Bunun için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.