Bel Fıtığı İçin Yatak Seçimi Nasıl Olmalı?

Bel Fıtığı İçin Yatak Seçimi Nasıl Olmalı?

Bel fıtığı için seçimi sanıldığından çok daha önemlidir. Yanlış yatak seçimi bel ağrısına sebep olabilir hatta bel fıtığı hastalarının ağrılarını kötüleştirebilir. Bu yüzden bel fıtığı hastaları için doğru yatak seçimi hayati önem içermektedir.

Bel fıtığı için uygun yatak seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken şey yatağın sertlik derecesidir. Sert yataklar hastanın bedenine basınç uygular ve bu basınç bel ağrılarını kötüleştirir. Hasta, basıncı düşürmek için yataktaki konumunu değiştirdikçe bu hareketler bel ağrısını arttıracaktır. Yumuşak yataklar ise vücuda fazla basınç uygulayamayacağı için bel ağrılarını ve azaltacak kaliteli uyku uyumasını sağlayacaktır.

Bambi Quantum Visko yataklarda uzay teknolojisi kullanılmaktadır. Uzay teknolojisi NASA tarafından astronotların uzay yolculuğunda maruz kaldığı basıncı en aza indirmek için kullanılan teknolojidir. Visko-elastik yataklar, yatak sektöründe uzay teknolojisinin kullanılmasının sonucu ortaya çıkmış yatak türüdür.313 bel fıtığı hastası üzerinde yapılan araştırmaya göre su yatağı ve visko-elastik yatakta yatan hastaların, sert yatakta yatan hastalara göre daha rahat ettiği, hastaların ağrılarının azaldığı görülmüştür.